Wisdom Karar Destek Sistemi

Karar Destek Sistemi Yazılımı; son kullanıcının    veritabanı sorgulama komutları bilgisine ihtiyaç olmaksızınveri ön işleme, veri görselleştirme, gerekli risk analizlerinin yapılabilmesi ve bu analiz sonucunda eldeedilen bulguların iş zekası araçları ile raporlarını oluşturabilmesini sağlayan , B İB’nin , açık kaynak kodlu Rile PostgreSQL veritabanı ve Hadoop ile MongoDB dosya sistemleriyle entegre çalışan sistemidir. İstenilmesi halinde; PostgreSQL yerine Oracle , MS SQL veritabanları da entegre edilebilir.

R sayesinde 4.000’in üzerinde analitik/iş zekası algoritma ve yöntemlerinden istenilenler sunulabildiği gibi; genişleyebilen yapısıyla kurum/kuruluş kendisi de istediği algoritmaları veya mevcut algoritmaların en güncel hallerini ücretsiz olarak yazılıma Wisdom’a indirip kullanabilir.
Wisdom , b üyük veride tablolama, raporlama, sorgulama, grafikleme , istatistiksel veri analizi, verimadenciliği ve yapay zeka tabanlı analizler yapabileceği gibi kimya, biyoloji vb. gibi belirli bir bilim dalına
özel analiz imkanı da sunar.