BİB – Drone (İnsansız Hava Aracı – Drone Yazılımları)

BİB’ nin kendi geliştirdiği %100 Yerli ve Milli DRONE Yazılımları aşağıdadır.

  • Tek Drone oto-pilot Yazılımı
  • Sürü Drone Yazılımı
  • Otonom Drone Yazılımı
  • Yüz, Nesne ve Plaka Tanıma Sistemi Entegre, Takip Drone Yazılımı

TEK DRONE OTO-PİLOT YAZILIMI

Tarım, İşaretleme, Tespit, Tanıma gibi görevleri yerine getirecek bileşenlerin entegresi için uygun açık bir yazılım sunduğumuz Tek Drone oto-pilot yazılımı isteğe bağlı olarak özelleştirilebilirken, görev varış ve istasyon noktaları tanıtılan oto-pilot drone tek başına mevcut konumundan kalkıp görev noktalarına en uygun yol haritasını çizer ve bu rota ile görevini yerine getirebilir.

İncele

OTONOM DRONE YAZILIMI

Görev varış ve istasyon noktaları tanıtılan otonom drone tek başına mevcut konumundan kalkıp görev noktalarına en uygun yol haritasını çizer ve bu rota ile görevine başlar. Görevi sürecinde karşısına çıkan engelleri yapay zeka yardımıyla tespit eden drone görevini tamamlamak adına engel için en optimal çözümü hesaplar ve uygulamaya koyar. Örneğin iki istasyon arasında yolculuk eden drone yolu üzerinde yüksek bir yapı ile karşılaşırsa bu yapıyı uzaktan tanımlar ve yapının üzerinden dolaşması için gerekli kararı yapıya ulaşmadan hesaplar böylece iki istasyon arasındaki mesafeyi en optimal biçimde tamamlamış olur. Otonom drone yazılımı ile bir drone varış noktasına ulaştığında bir sonraki drone görevinin başladığını bilir ve harekete geçer. Yazılım üzerinden haberleşen drone sistemi süreci aksatmadan görev bütünlüğünü yerine getirir.

 

İncele

SÜRÜ DRONE YAZILIMI

Görev varış ve istasyon noktaları tanıtılan sürü dronelar grupla haberleşerek entegre bir biçimde kalkıp görevine başlar. Sürü dron yazılımı ile drone hareket ve takip desenini belirlemek ve her koşulda bu deseni korumak mümkündür. Bu dronelar tüm görev sürecinde birbiriyle haberleşir. Dronelardan birisi bir sorun yaşadığında veya tespit ettiğinde uygun dronelar tarafından bu durum bilinir ve yeniden bir araya gelerek belirlenen desenin korunması sağlanır.

İncele

YÜZ, NESNE VE PLAKA TANIMA SİSTEMİ ENTEGRE,
TAKİP DRONE YAZILIMI

Yüz, Nesne ve Plaka Tanıma Sistemi entegre edilmiş drone görevi sürecinde aldığı yolda eklenmiş olan bileşenler (Kamera, Yazılım) ile birlikte yakaladığı görüntüleri merkez yazılıma hızlı bir biçimde aktararak tanıma sürecini başlatır merkez bilgisayardan gelene cevap ile birlikte kişiyi, aracı veya nesneyi takibe alarak süreci kayıt ve kontrol altında tutar.

İncele