BIB Yazılım Savunma 5G@ENDTECH Demo Day’e Katıldı

BiB Yazılım Savunma, Türkiye’nin ilk 5G ürün sunumu programı 5G@EndTech’e Nokia ortaklığıyla Arçelik için geliştirdiği Otonom Drone’la Görüntü İşleme’yle Depo Envanterleme, Anomali ve Lokasyon Tespit Sistemi’yle katıldı.

Türkiye’nin ilk 5G programı 5G@ENDTECH Demo Day, 20 Ocak 2023 tarihinde Arçelik Garage Innovation Hub’da Sanayi Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın katılımıyla, Nokia ortaklığıyla şirketimiz BİB Yazılım’ın Arçelik için geliştirdiği 5G tabanlı Otonom Drone Üzerinden Görüntü İşlemeyle Depo Envanterleme Yazılımı’nın sunumuyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin ilk ticari mobil şebekesi Nokia PLTE üzerindeki ilk 5G pilot proje olma özelliğine de sahip olan yazılım depo envanterlemesinin yanısıra, parça, ürün sayımı, üretim esnasında ve sonrasında Anomali Tespiti; lokasyon tespiti ve kalite kontrol gibi işlemleri de otonom olarak görüntü işlemeyle gerçekleştiriyor.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde,
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi
Kosgeb
Tüsside
Nokia
Arçelik
ortaklığında Türkiye’nin 5G tabanlı yüksek teknoloji ürünleri geliştirmesi için başlatılan 5G@ENDTECH Demo Day Arçelik Çayırova Innovation Hub’da gerçekleştirildi.

İzlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=t_ns_XDfLec