YAZILIM GELİŞTİRME


  Yazılım geliştirme, bilgisayar gibi işlemcisi bulunan işlem yapabilme kabiliyeti olan tüm elektronik araçların ihtiyaçlara ve beklentilere göre nasıl davranacaklarını belli bir takım aşamalardan geçerek onlara öğretme işlemidir. Geliştirme başlangıcından sona gelinen noktaya kadar geçirilen bir takım aşamalar yazılım yapı taşlarını oluşturur. Bu aşamalar iyi bir yazılım geliştirmenin nasıl olması gerektiğini ortaya koyarak herkes tarafından kabul edilmiş aşamalar bütünüdür. İhtiyaç sahipleri yazılım dünyasına her ne kadar uzak olsa da aslında ihtiyaçları evrensel kabul edilen aşamalar ile geliştirilme yapılıp yapılmadığı sonucuna varacak gücü barındırmaktadırlar.

  BIB gerek Linux, gerek Windows ve gerekse Mac tabanlı yazılımlar geliştirmesine karşın; özellikle linux tabanlı ve açık kaynak kodlu yazılımlarda önemli bir tecrübe ve üstünlüğe sahiptir.

BIB geliştirdiği yazılımlarda, çoğunlukla iş zekası aracı olarak R İstatistiksel Programı’nı kullanmaktadır. R İstatistiksel Programlama dili 2 Milyondan fazla geliştirici/kullanıcı tarafından geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam eden 4 Binden fazla istatistik paketini ücretsiz olarak sunmaktadır. Dolayısıyla, diğer istatistik/veri madenciliği paket programlarında yer alması mümkün olmayacak kadar fazla, en güncel algoritma ve analizleri üstelik ücretsiz olarak sunmaktadır.

BIB Yazılımlarının Avantajları ve Üstünlükleri


BIB'in Lisans Ücretsiz Ve Açık Kaynak Kodlu Veri Tabanı Çözümleri Ve R Entegrasyonu Sayesinde


 Business Intelligence Bridge, her zaman gününün son teknolojisini kullanarak tecrübeli ekibi ile akademik bilgilere dayanarak her projesini doğru temeller üstüne inşa etmeyi kendisine felsefe haline getirmiştir.